10 yaşındaki Gizem denizde boğuldu

Ordu’da denize giren 10 yaşındaki çocuk boğularak hayatını yitirdi.

Olay, öğlen saatlerinde ilçeye bağlı Turnasuyu Mahallesi’nde meydana geldi.

İstanbul’dan tatil için ailesiyle gelen Gizem Çakmak, kardeşi K.Ç. ve kuzeni U.Ç. ile denize gitti. Bir müddet denizde yüzen küçük çocuklar, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı.

Çocukların denizde sürüklendiğini gören Köse Erkal, suya girerek K.Ç. ile U.Ç.’yi çıkarttı, Gizem Çakmak ise gözden kayboldu.

İhbarla olay yerine jandarma, AFAD, sıhhat, Polis Su Altı Arama ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma takımları sevk edildi. Gelen gruplar, bölgede çalışma başlattı.

BAYGIN HALDE BULUNDU

Sahildekiler de suya girip el ele tutuşarak insan zinciri oluşturup Gizem’i aradı. Çakmak, yaklaşık 2 saat sonra baygın halde bulunarak, sudan çıkartıldı.

Ambulansa götürülen Gizem Çakmak, birinci müdahalesinin akabinde kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. Boğulma tehlikesi geçiren K.Ç. ile U.Ç.’nin ise durumunun uygun olduğu öğrenildi.

Çocuklarda 2’sini kurtaran Köse Erkal, “Bugün de yüzmeye gelmiştik. Buraya geleli 40 dakika oldu olmadı, imdat çağırısı duydum. Koşarak denize girdim, baktım 3 çocuk denizde çırpınıyor. 3’üncü çocuğu sonradan fark ettim. Gözden kayboldu. Birkaç sefer dalıp baktım, göremedim” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*