ABD’de bir hastaneye düzenlenen silahlı akında 4 kişi öldü

Reuters

ABD’nin Oklahoma Eyaleti’ndeki Tulsa’da bir hastaneye silahlı atak düzenlendi. Atakta dört kişi hayatını kaybetti.

Polis, olayın akabinde yaptığı basın toplantısında, St. Francis Hastanesi yerleşkesine giren bir kişinin tüfekle ateş açtığını ve dört kişiyi öldürdüğünü duyurdu. Tulsa Polis Şefi Eric Dalgleish, tüfek ve tabanca taşıyan saldırganın 35-40 yaşlarında olduğunu kaydetti.

Birinci olarak telefonla yapılan bir ihbar ile olaydan haberdar olduklarını söyleyen Tulsa polisi, hastanenin ikinci katında saldırganın ateş açarak insanları vurmaya başladığını aktardı.

Olay yerine giden polis birkaç kişinin vurulmuş olduğunu, bir çiftin ise orada hayatını kaybettiğini tespit etti. Kurbanların, hem hastalar hem de hastane çalışanları olduğu öğrenildi.

Saldırganın da olay yerinde öldüğü açıklandı fakat mevt haline ait bir bilgi paylaşılmadı. New York Times gazetesi saldırganın kendisini vurduğunu yazdı.

Beyaz Saray’ın ve ABD Lideri Joe Biden’ın da atakla ilgili bilgilendirildiği belirtildi. Beyaz Saray’ın olayı yakından incelediği ve eyalet yetkilileriyle irtibat halinde olduğu kaydedildi.

Reuters

ABD’deki silahlı akın serisinde son olarak geçtiğimiz hafta Texas Eyaleti’nde bir ilkokul gaye alınmıştı. Akında 19 çocuk ve 2 öğretmen öldürülmüştü.

Mayıs başında ise New York’ta bir süpermarkete giren saldırgan 10 kişiyi vurarak öldürdü.

ABD bitmek bilmeyen silahlı akınlarla sarsılırken, ferdi silahlanma ve silah lobileri gündemin en çok tartışılan başlığı olmaya devam ediyor.

Biden, Texas’taki okul saldırısından sonra silahlanmaya karşı sert bir tavır göstermiş, kelam konusu duruma artık bir son verilmesi gerektiğini söylemişti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*