ABD’de dehşet anları! 32 kişinin durumu ağır

ABD'de dehşet anları! 32 kişinin durumu ağır
ABD'de dehşet anları! 32 kişinin durumu ağır

ABD’nin New York kentinde bir binada çıkan yangında 63 kişi yaralandı. Kayıtlara kent tarihinin en büyük yangını olarak geçen olayda 32 kişinin durumunun ağır olduğu açıklandı.

ABD’nin New York kentinde 19 katlı bir binada çıkan yangında ilk belirlemelere göre 63 kişi yaralandı. New York İtfaiye Departmanı’na göre yaralılardan 32’sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

New York’ta bir apartmanda çıkan yangında 63 kişi yaralandı. Şehir merkezine bağlı Bronx kentindeki binada çıkan yangında mahsur kalan 63 apartman sakininin yaralandığı, 32’sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

New York İtfaiye Departmanı (FDNY) tarafından yapılan bilgilendirmede, 911 aramasından 3 dakika sonra olay yerine ulaşıldığı ve 200’den fazla itfaiyecinin söndürme faaliyetlerine katıldığı bildirildi.

New York İtfaiye Departmanı Komiseri Daniel Nigro düzenlediği basın toplantısında, yaralananların çoğunun yüksek katlı binanın yangın çıkan üçüncü katının üstündeki dairelerde bulunduğunu belirtti.

Ölenlerin çoğu çocuk

New York tarihinin en büyük yangın facialarından biri olarak kayıtlara geçen olayda hayatını kaybedenler arasında dokuz çocuğun bulunduğu öğrenildi.

32 kişinin durumu ağır

Olay yerinde konuşan Belediye Başkanı Eric Adams, “Bu New York şehrinin korkunç, acılı bir anı. Sayılar korkunç. Hayati tehlikesi bulunan 32 kişi var” ifadelerini kullandı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams gazetecilere verdiği demeçte, “Bu, modern zamanlarda New York şehrinde tanık olduğumuz en kötü yangınlardan biri.” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*