Adana’da komşusunu tencereyle yaralayan bayana mahpus cezası

Adana’nın Çukurova ilçesinde teze nazaran 39 yaşındaki Filiz Bektik, 4 sene evvel 46 yaşındaki komşusu F.S. ile güneş gücünün akıtması ve tamir edilmemesi nedeniyle tartıştı.

Eşiyle birlikte savcılığa giden genç bayan, komşusu hakkında şikayetçi oldu.

Akrabalarıyla konutu bastı

Bunun üzerine teze nazaran F.S., akrabalarıyla birlikte komşusunun meskenini basarak genç bayana şiddet uyguladı.

Tekrar 2 komşu karakolluk oldu fakat F.S., ‘Ben bir şey yapmadım’ diyerek karakoldan geri çıktı. 2 komşu ortasında hasımlık devam ederken, geçen yıl Haziran ayında F.S.’nin oğlu bu sefer de Bektik’e küfür etti.

Tencereyle başına vurdu

İHA’nın haberine nazaran genç bayan tekrar karakola giderek şikayetçi oldu.

16 Temmuz’da ise Bektik, marketten meskene döndüğü sırada apartman girişinde F.S. ‘Sen meczubun tekisin. Ruh sıhhatinde yatman lazım kızım’ deyip elinde bulunan tencere ile genç bayanın yüzüne vurarak yaraladı.


“Silahla taammüden kolay yaralama”

Ambulansla hastaneye kaldırılan genç bayanın yüzünde 2 kesik oluştu ve dikiş atıldı.

Akabinde Bektik, komşusu hakkında tekrardan şikayetçi oldu ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırladı. İddianamede ise tencere silah sayılarak ‘silahla taammüden kolay yaralama’ hatasından dava açıldı.

3 ay 22 gün mahpus cezası

Adana 18. Asliye Ceza Mahkemesince, sanık ve müştekinin katılmadığı duruşmada belge üzerinden inceleme yapıldı. Mahkeme, sanık Fatma S’yi “basit yaralama” hatasından 3 ay 22 gün mahpus cezasına çarptırarak, kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*