BTC League’de Galatasaray Espor ekibi Türkiye şampiyonu oldu!

Türkiye’nin kripto para alım satım platformu BtcTurk sponsorluğunda düzenlenen Be The Champion League’de (BTC League), bu yıl ikinci sefer gerçekleştirildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda şampiyonluk kupasını kazanan ekip ise Galatasaray oldu.

Turnuvada final müsabakası öncesi, Galatasaray Espor, IF Parla Esports, Team Demiral ve Denizbank İstanbul Wildcats ismini play-off’lara yazdırdı. Yarı finalde eşleşmeler ise IF Parla Esports- Denizbank İstanbul Wildcats ve Galatasaray Espor- Team Demiral formunda oldu. Birinci eşleşmede kazanan IF Parla Esports ismini finale yazdırdı ve ikinci eşleşmenin kazananı Galatasaray Espor ile şampiyonluk maçına çıktı.

GALATASARAY KUPAYA 3-2’LİK SERİ SONUNDA SAHİP OLDU

Sunuculuğunu Murat Yenersoy ve Tuna Yurdakul’un yaptığı turnuvanın 5 maçlık seri üzerinden oynanan final uğraşı IF Parla Esports ve Galatasaray Espor ortasında gerçekleşti. Finalde IF Parla Esports için Selim Mert “SMG” Güler, Galatasaray Espor içinse Kaan “KTzn_91” Tüzün ve Maruf Efe “Maroof” Okumuş, oyunculuk yeteneklerini ortaya koydu. 1-2, 2-1, 3-0, 1-2 ve 1-0’lık sonuçların akabinde Galatasaray, Be The Champion League’in kazananı oldu.

“YENİ JENERASYONUN YANINDA DURDUĞUMUZU GÖSTERMEK İÇİN BURADAYIZ”

Turnuva sonrası değerlendirmelerde bulunan BtcTurk Marka Uzmanı Ertan Ece, “Yeni kuşak bir finans kuruluşu olarak yeni jenerasyonun yanında durduğumuzu göstermek için buradayız. Tüm espor tertiplerinin total izleyici sayısı ya da bazen bir finalin izleyici sayısı, içinde bulunduğumuz yıldaki basketbol izleyicisinden daha fazla oluyor. Aslında espor futboldan sonra YouTube’da ve Twitch’te yapılan yayınlar ortasında en çok izlenen ikinci spor olarak geliyor. Yeni jenerasyonun seçerek izlediği alanlar değişmeye başladı ve bunlar nitekim çok büyük bir kitleye sahip. Biz başarılı olan yahut başarılı olmaya aday atletlerimizin yanında yer alırken, turnuvalarla arkadaşlarımıza gelişim alanları yaratmaya çalışarak var olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Birinci turnuvaya çok ilgi gösterildiğini belirten Ece, ikincisinde de tıpkı ilginin devam ettiğini söyleyerek, “İkinci turnuvanın bir aydır devam eden ligi sekiz maç haftasına sahne oldu. Sekiz grup yarıştı. Birinci dörde giren gruplar burada final için yarıştılar. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da Galatasaray zaferle ayrılıp kupayı kaldırma imkânına sahip oldu” sözlerini kullandı.

LONDRA’DA TEMSİL ETTİ, TÜRKİYE’DE ŞAMPİYONLUK KAZANDI

Turnuvanın yetenekli oyuncuların önünü açtığını vurgulayan Ece, “Favori ekiplerin turnuvada bir dominasyonları var. Bu turnuvaya kıymet katanlar onlar ve hakikaten gruplar yetenekli oyunculardan oluşuyor. Örneğin, Galatasaray oyuncusu Kaan ülkemizi FIFA ismine Londra’da temsil etti. O yüzden bu turnuva bu türlü arkadaşlarımızın daha fazla yetenek kazanabildiği, akranlarıyla yarışabildiği ve gelişebildiği bir ortam sağlıyor” diye konuştu.

TAKIMLARA DA SEYİRCİLERE DE KAZANDIRAN TURNUVA

İkinci FIFA Espor turnuvasında da hem kadrolar hem izleyiciler çeşitli ikramlar kazanma fırsatı buldu. Kadrolara elde ettikleri dereceye nazaran toplamda 100 bin TL’ye varan para mükafatı dağıtıldı. Turnuva boyunca BtcTurk’ü takip eden 19 izleyici ise; PS5 oyun konsolu, imzalı A Ulusal Futbol Grubu forması, imzalı Cengiz Ünder kramponu, FIFA 2023 oyunu, PS5 dual sense kablosuz denetim aygıtı, PS5 dual sense şarj istasyonu, oyuncu kulaklığı, koltuğu, mouse ve klavyesiyle futbol topu kazandı. BtcTurk bugüne kadar düzenlediği çeşitli espor turnuvalarına toplamda 500 bin TL’yi aşan ödüllerle dayanak oldu.

BTCTURK, EMİLLÎ KADROSUNUN DA ANA SPONSORLARI ORTASINDA YER ALIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yanı sıra Türkiye’yi memleketler arası alanda temsil eden atletlere da katma paha sağlayan BtcTurk, Türkiye Futbol Federasyonu eMillî Kadrosunun da ana sponsorları ortasında yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*