CANLI | Türkiye Faroe Adaları maçı | UEFA Uluslar Ligi

Türkiye Faroe Adaları maçının canlı yayın anlatımı Sözcü’de! A Ulusal Kadromuz, Uluslar Ligi’ndeki birinci maçında İstanbul’dan 3 puanla ayrılmak istiyor.

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme birinci maçında A Ulusal Futbol Grubu, Faroe Adaları ile karşı karşıya gelecek. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’ndaki çabayı ile karşılaşacak. Malta Federasyonu’ndan Trustin Farrugia Cann yönetecek. Maçın başlama saati 21.45.

FAROE ADALARI İLE BİRİNCİ RESMİ MAÇ

A Ulusal Futbol Ekibi, Faroe Adaları maçıyla birlikte rakibi ile birinci kere resmi karşılaşmada karşı karşıya geliyor. İki kadro daha evvel 15 Temmuz 1991 tarihinde hazırlık maçında karşılaşmış ve gayret 1-1 sona ermişti.

ULUSALLAR 605. MAÇINDA

A Ulusal Futbol Ekibi, Faroe Adaları maçıyla tarihindeki 605. karşılaşmasını oynuyor. Ulusallar, geride kalan 327’si resmi, 277’si özel olmak üzere toplamda 604 gayrette 1’i hükmen olmak üzere 230 galibiyet kazandı. Ay-yıldızlılar 230 yenilgi, 144 de beraberlik aldı. Türkiye, oynadığı müsabakalarda 810 gol kaydederken, kalesinde ise 868 gol gördü.
Ulusallar, son olarak 29 Mart’ta Konya’da İtalya ile oynadığı özel karşılaşmayı 3-2 kaybetti.

STEFAN KUNTZ’UN 7. İMTİHANI

A Ulusal Futbol Kadrosu, Alman Teknik Yönetici Stefan Kuntz idaresinde bugüne kadar 6 maça çıktı. Ulusallar, kelam konusu karşılaşmalarda 3 galibiyet alırken, 2 defa de kaybetti. 1 karşılaşma ise berabere sona erdi. Ay-yıldızlılar, rakip fileleri 14 kere havalandırıp, kalesinde de 9 gol gördü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.