Cezası onandı: Boşandığı bayanı katleden erkeğe ağırlaştırılmış müebbet

Şükrü Efe, geçen yıl 3 Mart’ta Kocatepe Mahallesi’nde oturan boşandığı Nuran Koçer’in meskenine gitti. Burada taraflar, ortasında tartışma çıktı. Çıkan arbedede Şükrü Efe, 3 çocuğunun annesi Nuran Koçer’i tabancayla vurarak öldürdü.

Olayın akabinde kaçan Efe, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne 200 metre uzaklıktaki konutta yakalanarak, gözaltına alındı. Süreçleri sonrası adliyeye sevk edilen Efe, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘PİŞMANIM’ MAZERETİNE SIĞINDI

Şükrü Efe hakkında ‘eşi taammüden öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür uzunluğu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen yıl 16 Aralık’ta görülen davanın 4’üncü duruşmasında, sanık Efe, eşini öldürmek istemediğini öne sürerek “Olayı tasarlamadım. Savcılık şikayetini geri çekmesi için konuşmaya gitmiştim. Bana hakaret ettikten sonra bu olay gerçekleşti. Yavrularım için gayret veriyorum. Lütfen çocuklarım palavra söylemesin. Askerlik yapmış bir beşerim. Şayet olayı tasarlamış olsaydım; ayağına yanlışsız sıkmazdım. Şarjörüm doluydu. Tasarlamanın ne olduğunu burada öğrendim. Bizim yuvamızı yıktılar. Allah da onların yuvasını yıksın. Acımın tanımını kimse bilemez. Keşke bu türlü bitmeseydi. Pişmanım” dedi.

Heyet, yargılama sonunda Efe’yi, ‘tasarlayarak taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırdı. Heyet, sanık hakkında ‘tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimi uygulamadı.

KARAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

Sanık avukatı, lokal mahkemenin kararına itiraz ederek, belgeyi Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı Evrakın geldiği 1’inci Ceza Dairesi yapılan inceleme sonrası, davayı karara bağladı.

Ceza Dairesi’nce mahallî mahkemenin verdiği kararda, tarza ve temele ait rastgele bir hukuka tersliğin bulunmadığı, kanıt ve süreçlerde rastgele bir eksikliğin olmadığı ve ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu belirtilerek, yapılan müracaatların temelden reddine karar verildi.

Karar oy birliği ile alındı ve Yargıtay’a temyiz yolu açık bırakıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*