CHP’li Özel: “Kılıçdaroğlu’na Suikast Duyumları Geliyor”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapılabileceği yönünde duyumlar aldıklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı ilan edilen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na suikast duyumları aldıklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün depremden etkilenen Malatya’ya geldi. Gün boyunca çadır kent ve konteynerlerde kalan vatandaşlarla görüşüp sorunları yerinde tespit edecek olan Kılıçdaroğlu, akşama da Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine geçecek.

“Suikast duyumları geliyor”

Halk Tv yayınına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun afet bölgesine yaptığı ziyaretler hakkında bilgi verdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu’na suikast duyumları aldıklarını söyleyen Özel, şunları kaydetti:‘Sahada 54 arkadaşımız görev yapıyor. Geliyor suikast duyumları. Koruma sayımızda bir artış yok, Kılıçdaroğlu’nun böyle bir talebi de yok. Kendisi normal kendi makam aracını kullanıyor. Ama tabii durum ciddi. Zırhlı araç yolladılar Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir korku iklimine taşımaya yönelik. Arkası boş mu çıkar? Artvin Şavşat’ta konvoyumuza ateş açılmıştı. Adalet Yürüyüşü sırasında bir saldırı oldu. Ankara Çubuk’ta çıplak ellerle öldürmek istediler. İçine girdiği evi yakın dediler. Bunların bir tanesi bile cezaevine girmedi. 

Bize gelen istihbaratların yetkililerde olmaması mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki yetkililere güveniyoruz. Zaafiyet bunların yönetimine Soylu’ya verip bunların siyasete alet ediliyor olması. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Korku iklimine dönüştürmeye çalışanlara karşı bu seçimi bahar iklimiyle yaşamayı, baharların geleceğini hatırlatıyoruz. İstanbul’a nasıl bahar geldiyse Türkiye’ye de bahar gelecek.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir