CHP’li Sezgin Tanrıkulu’ndan akla ziyan çıkış! AK Parti’den karşılık: Mecnun saçması…

Gaziantep Vilayet Emniyet Müdürlüğü ana giriş kapısına gelen bir kişi, üzerindeki yeleği ve elindeki kumandayı göstererek, polislere “kendisini patlatacağını” söyledi.
 

Zanlı, “canlı bomba” olabileceği kuşkusuyla polisler tarafından vuruldu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “kendisini patlatacağını” belirten kişinin etkisiz hale getirilmesiyle ilgili akla ziyan açıklamalarda bulundu.

Bunun bir prova olduğunu öne sürerek, “Adamın üzerinde bir şey yokmuş, neymiş tam manasıyla bilmiyoruz lakin fikir olarak hazırlamaya başladılar.” sözlerini kullandı.

HÜKÜMETİ SORUMLU TUTTU

Tele1 ekranlarında olaydan hükümeti sorumlu tutan Tanrıkulu, ”Yapmaz dediğimiz her şeyi yaptı son 4-5 yılda. Şayet seçime gidiliyorsa okuduğumuz tablo şu; kazanacağı seçime girer. Bunun için de sokağı karıştırmak ister, faili meçhul cinayetler yapmak ister, öbür büyük çatışmalar yapmak ister. “Ne olduğunu bilmiyoruz lakin o denli bir algı yapıldı ki Gaziantep’te güya kent bombalanacak yani… Yani bir hazırlık üzere. Bizi hazırlamaya çalıştılar Gaziantep’te. Bir bombalama hareketi, işte protokol kapısının önünde falan diye. Şimdi tam manasıyla bilmiyoruz. Adamın üzerinde bir şey yokmuş, neymiş tam manasıyla bilmiyoruz lakin fikir olarak hazırlamaya başladılar.” açıklamasını yaptı.

HAMZA DAĞ: MECZUP SAÇMASI…

Tanrıkulu’nun kelamlarına AK Parti Genel Lideri Yardımcısı Hamza Dağ’dan sert yanıt geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Dağ, ”CHP’nin içindeki kandilin temsilcisi Sezgin Tanrıkulu tekrar mecnun saçması argümanlarıyla zihinleri bulandırma gayretinde. Çok şükür, tarih, Recep Tayyip Erdoğan’ı faili meçhulları bitiren önder olarak anacak. Faili meçhulları sempatizanı olduğun terör örgütüne sor yüreğin yetiyorsa!” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.