Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti küme toplantısı konuşması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Yapılan hizmetleri anlattı

“TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHT’yi hizmete sunduk, organize sanayi bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Söke’de en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresun’da afet konutlarını teslim ettik.

1915 Çanakkale Köprüsü’nü hizmete sunduk, Tokat Havaalanı’nı açtık, Faselis Tüneli’ni açtık. İdlib’de ve başka bölgelerde 100 bin briket konuttan tamamlananlarını açtık. Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış merasiminin gururunu paylaştık.

“Her yeri iyilik yurdu haline getirmenin gayretini veriyoruz”

Ecdadımızdan aldığımız ilhamla her yeri iyilik yurdu haline getirmenin gayretini veriyoruz. 29 Mayıs 1453’ü maziden atiye kurduğumuz köprünün en kıymetli ayaklarından biri olarak görüyoruz.

“Fethin bağrındaki yarayı kapattık”

Ayasofya’yı yine açarak, fethin bağrındaki yarayı kapattık. Yüreği yaslı, mahzun Ayasofya, ezanıyla İstanbul’un kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini aldı.

Fatih’ten itibaren harap vaziyetteki İstanbul’un büyüleyici hoşluğa sahip olması Avrupalıları cezbediyor.

“Çamlıca’daki demir yığınlarını kaldırdık”

Çamlıca Doruğu neydi, bir kirlilik abidesiyle o kulelerle. Çevrecilik ismine konuşanlar, ‘Burada bir etraf katliamı var’ demediler. Biz geldik, oradaki demir yığınlarını kaldırdık ve harika bir tasarım olan Çamlıca Kulesi’ni diktik.

Bunlar (ana muhalefet) uygar değil, gayri uygar. Medeniyetimizin başşehri İstanbul’a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

“İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı”

İsmini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescillediğimiz eser kentin vahası, hoşluk anıtı olarak insanımıza hizmet verecektir. Şu anda biz de o denli yapıyoruz.

Dünyanın en çağdaş ve en fonksiyonel havalimanlarının başında gelen İstanbul Havalimanı, ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Kent hastaneleri

Atatürk Havalimanı ise askeri havalimanı ve sivil pistiyle kısmen bu vasfını sürdürecek. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı’nı kullanıyoruz. Yabancı devlet insanları da burada karşılanıyor.

Atatürk Havalimanı’na 3 ayda 1006 odalı kent hastanesi yaptık. Ana muhalefetin, hal binasını hastane diye takdim etmesi üzere milleti aldatma gayretinde değiliz. Onlara da o yakışır. Sancaktepe’de emsal bir hastaneyi yaptık. Bu iki hastanede de havaalanı var. Yurt dışında mevte terk edilen vatandaşlarımızı ambulans uçağımızla aldık, getirdik. Burada tedavileri devam ediyor.

“Belki de dünyada bir numara olacak”

Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmek İstanbullulara haksızlık olurdu. Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına gereksinimi vardı. Yap-işlet-devret tekniğiyle Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden; çağdaş ve lüks.

Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel gereksinimi için de gerekli dayanağı vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.