Düzce’de ”okul müdürüne özel tuvalet”e inceleme

Düzce’de bir lise müdürünün okulda kendisine özel tuvalet yaptırdığı ve kapısına “Müdür WC” yazdırdığı savına ait, Düzce Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Mevlana Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili toplumsal medyada ve birtakım basın kuruluşlarında “Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı” formunda yer alan tezlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“‘Müdür WC’ başlıklı haberler basında yer almıştır. İsmi anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam düzgünleştirme çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır. Okul yönetiminin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına, ilgili firma tarafından sehven yapılan ‘Müdür WC’ baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, acilen kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır. Çeşitli mecralarda müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan kelam konusu savlar gerçeği yansıtmamaktadır.”

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan bir öteki yazılı açıklamada ise, Ulusal Eğitim Bakanlığınca mevzunun ayrıyeten araştırılmasının talimatlandırıldığı belirtildi.

Açıklamada, “İl Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz tarafından mevzuyu incelemek üzere eğitim müfettişlerimiz görevlendirilmiştir” sözüne yer verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*