God of War Ragnarok PS4’e de gelecek!

God of War Ragnarok PS4’e de gelecek!

Sony’nin PS5 tanıtımında en çok dikkat çeken oyunlarından birisi de şüphesiz yeni God of War olmuştu. Aslında Sony God of War‘ın devam oyunu için öyle çok detaylı bilgiler yayınlamadı. Fakat yayınlanan logo bile oyun severleri heyecanlandırmaya yetti.

Bilindiği üzere Sony PS5 için geliştirdiği çıkış oyunlarını PS4 platformu için de yayınlamıştı. Sonuçta ortada 100 milyondan fazla satmış olan bir konsol vardı ve bunu es geçmek olmazdı.

Kafalardaki asıl soru ise bu durumun ne kadar daha devam edeceği oldu. Yani Sony bu tutumunu daha ne kadar devam ettirecekti? PS5 için gelecek olan yapımlar ne kadar süre daha PS4’te de boy gösterecekti?

Görünen o ki 2021 yılı içerisinde çıkan oyunlar da PS4 için yayınlanmaya devam edecek. Eski Santa Monica çalışanı David Jaffe‘ye göre yeni God of War da PS4 platformuna gelecek PS5 oyunları arasında yer alıyor.

Yani şu aralar yeni bir PS5 almak için çok fazla kastırmanıza gerek yok diyebiliriz. Çünkü 2021 yılında da PS4 hayli güncel bir konsol olmaya devam edecek.

Fakat 2022 neler getirir bilinmez. Büyük bir ihtimalle Sony 2022 yılında PS5 için çıkardığı oyunları bu konsola özel olarak tutacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir