Kar kış dinlemiyorlar

Kar kış dinlemiyorlar

İstanbullular günlerdir kar mücadelesi veriyor. Galata Köprüsü’nde omuz omuza olta balıkçılığı yapanlar ise ne soğuk havaya ne yağan kara aldırış etmeden balık tutmaya devam ediyor. Yağan karın balığın lezzetini arttırdığını söyleyen olta balıkçıları, soğuk havada üşümediklerini aksine balık tuttukça ısındıklarını ifade ediyor. Her yaş grubundan insanın saatlerce üşümeden balık tuttuğu Galata Köprüsü’ne yakın mesafeden gelenler de var, Gebze’den gelen de…

Balık tutmak hobim

15 yaşındaki Ahmet Melih Durna ise balık tutmanın kendisi için bir hobi olduğunu söyledi. Durna, Balık tutmayı çok seviyorum. En büyük hobim diyebilirim. Babamla ve arkadaşlarımla geliyorum genelde ama bugün tek geldim. Galata’da balık tutmak daha rahat. Daha zevkli. Burayı tercih ediyoruz genelde. Soğuğa alıştım. Çok üşümüyorum dedi.

Çok balıkçı var burada. Onlardan bize kalmıyor

12 yaşındaki olta balıkçısı Ensar Yıldırım, Eniştemle geldik. Geçen haftadan beri balık tutuyoruz. Genelde çok balık olmuyor. Çok balıkçı var burada. Onlardan bize kalmıyor. ifadelerini kullandı.

Bu bizde bir tutku, üşüdüğümü hissetmiyorum

20 yıldır balık tuttuğunu söyleyen Coşkun Orhan, Bugün biraz kısmetimiz var. Hava soğuyunca bu balık işi artıyor. Soğuk havada balık yeme daha fazla geliyor. Diğer zamanlardan fazla çıkıyor. Biz yaklaşık 3 saattir buradayız. Adrenalin olduğu zaman üşümüyoruz. Bu bizde bir tutku. Üşüdüğümü hissetmiyorum. Balık karlı havada yağlanır. Daha lezzetli olur. Bu bir tutku diye konuştu.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir