Kara para aklama olaylarıyla gündem olmuştu! Yayıncı Jahrein, Twitch ile yollarını ayırıyor

Geçtiğimiz aylarda Jahrein ve ekibi Rekkitz Twitch‘i bırakma kararı almıştı, ancak Twitch ile sözleşmesi bulunan Jahrein, sözleşmenin feshi edilene kadar Twitch’te kalacağını, sözleşme feshi gerçekleşirse farklı bir platforma geçeceğini duyurmuştu. Dün ise Twitter’dan yaptığı açıklamada sözleşme feshine bir adım daha yaklaştı.

JAHREIN, TWITCH İLE YOLLARINI AYIRIYOR

Jahrein’in Twitch ile arasındaki sözleşmesinden ötürü Twitch’i bırakamadığı için sözleşmesi feshedilene kadar Twitch’te yayın açmayacağını belirtmişti. Jahrein’in dün akşam Twitter’dan paylaştığı bir tweet’te, “Twitch ile yolları ayırmak için son adımlar” sözlerine yer verdi.

Twitch'te yaşanan skandallar sonrası Jahrein, Twitch'i ile yollarını ayıracağını duyurdu

KARA PARA AKLAYAN YAYINCILARA YAPTIRIM UYGULANMADI

Twitch’te yaşanan kara para aklama olaylarında bit dolandırıcıları ile iş birliği içerisinde bulunan ve bunu itiraf eden yayıncılar ve esporcular da dahil olmak üzere kara para aklama işlerine bulaştıkları için Twitch’ten bir yaptırım gelmemesine, yayıncıların sponsorluklarıyla beraber yayın açmaya devam etmesine karşın Jahrein gibi birçok yayıncı Twitch’e tepki gösterdi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

TWITCH’İ BIRAKMA KARARI ALDILAR

Kara para aklama işlerine bulaşmayan yayıncılar, Twitch’in bu duruma sessiz kalması ve karşılarında herhangi bir muhatap bulamadıkları için tepki göstermek amacıyla Twitch platformunu bırakma kararı aldılar.

Twitch'te yaşanan skandallar sonrası Jahrein, Twitch'i ile yollarını ayıracağını duyurdu

En çok hangi uygulamada zaman geçiriyorsunuz? #TikTok | #İnstagram | #Twitter | #Facebook

— Haberler (@Haberler) December 14, 2021

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.