Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘İHA ve SİHA’ sorusuna cevap

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’da düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Partinizin İHA ve SİHA’lar ile ilgili niyeti nedir” sorusuna, “Türkiye teknoloji alanında, bilhassa savuma sanayii alanında hoş yatırımlar yapıyor ve hepimizin de bu yatırımlara dayanak vermesi lazım, bu kadar kolay bir şey. Yani bu yatırımlara kalkıp A partisi-B partisi ayrımı yapmak da yanlış. Sonuçta yapan bizim insanlarımız, burada çalışanlar, üniversitede okuyan öğrenciler. Onlar da bizim evlatlarımız. Bizim evlatlarımızın yaptığı muvaffakiyetleri kim gölgelemek isteyebilir?.. Sorun, Türkiye meselesidir arkadaşlar. Bu işi getirip A partisi-B partisi biçiminde yaparsanız yanlış olur” cevabını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin küme toplantısı için geldiği Samsun’da, kapılarını dün ziyaretçilerine açan ‘TEKNOFEST Karadeniz’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu, şenliğin yapıldığı havalimanında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır karşıladı. Kılıçdaroğlu, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve idare şurası başkanlığını Selçuk Bayraktar’ın yaptığı şenlikte gençler tarafından havacılık, uzay ve teknoloji alanlarında sunulan projeler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Teknolojiye, bilime yatırım yapmak, Türkiye için çok değerli. Bu alanda üniversitelerin muvaffakiyet elde etmesi de hepimize gurur verici” dedi.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Partinizin İHA ve SİHA ile ilgili niyeti nedir” sorusu üzerine şunları söyledi:

“SORUN, TÜRKİYE PROBLEMİDİR ARKADAŞLAR. BU İŞİ GETİRİP ‘A PARTİSİ, B PARTİSİ’ HALİNDE YAPARSANIZ YANLIŞ OLUR”

  • Türkiye teknoloji alanında, bilhassa savuma sanayii alanında hoş yatırımlar yapıyor ve hepimizin de bu yatırımlara takviye vermesi lazım, bu kadar kolay bir şey. Yani bu yatırımlara kalkıp A partisi-B partisi ayrımı yapmak da yanlış. Sonuçta yapan bizim insanlarımız, burada çalışanlar, üniversitede okuyan öğrenciler. Onlar da bizim evlatlarımız. Bizim evlatlarımızın yaptığı muvaffakiyetleri kim gölgelemek isteyebilir? Münasebetiyle her birimiz bakmalıyız. Ben, daha evvel de sizin haberiniz yokken, daha İkitelli’deyken gidip bunları ziyaret ettim. Sizin haberiniz bile yoktu, gazeteci olarak haberiniz yoktu. Ben, gittim görüştüm, yalnızca o firma, bu firmalara değil, diğer firmalara da. Bakın, İzmir’de şu anda, Silikon Vadisi’nde yatırım yapan Türk vatandaşları, İzmir’de Silikon Vadisi oluşturma konusunda efor harcıyorlar. Sayın Bakan Yardımcısı’na söyledim, ‘Onlara da takviye verin’ diye. Sorun, Türkiye meselesidir arkadaşlar. Bu işi getirip A partisi-B partisi formunda yaparsanız yanlış olur. Bunun sürekliliğinin olması lazım. Süreklilik bizim açımızdan son derece kıymetlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*