Kızıltepe-Tuzla-Almanya sınırında uygunluk sevinci

 Almanya’da konseyi Wefa Toplumsal Yardım Tertibi da sürece dahil oldu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Esra öğretmenin, okulu için isteklerinin tamamı yerine getirildi. Esra öğretmenin davetine icabet eden Lider Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı Kurucusu Dr. Fatma Yazıcı,  Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Wefa Milletlerarası İnsani Yardım Tertibi Genel Lideri Musab Aydın, Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı ve beraberlerindeki heyet Esra öğretmenin okuluna bir ziyaret gerçekleştirdiler. Kendisine uzatılan mikrofona yaşadıklarını anlatan Esra öğretmen gözyaşlarını tutamadı.

Yapılan tertip kapsamında 40 öğrenciye kırtasiye seti verildi. Okula bir zeka sınıfı kazandırıldı. Okulun bakım ve tamiratı gerçekleştirildi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Lider Yazıcı, öğrencilerle sohbet etti, zeka sınıfında çocuklarla satranç oynadı.

YETERLİLİK İÇİN UĞRAŞ EDEN JENERASYONLAR

Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, Akçapınar’a İstanbul’un Doğu Yakası Tuzla’dan geldiklerini, yeterliliğin kurucu ve çok kıymetli his olduğunu tabir ederek; “Buradaki düzgünlüğün başlangıcını Esra öğretmen yaptı. Ona çok teşekkür ediyorum. Gönül Elleri Çarşımız ve Wefa Milletlerarası İnsani Yardım Vakfı süreci tamamladılar. Bu okulda okuyan öğrenciler, pirinç levhalarda gördükleri bildirilerden yeterlilik dersi çıkaracaklar. Bu okuldan bundan sonra güzelliğin yayılacağını, çok kıymetli yöneticilerin çıkacağını, çıkan bu yöneticilerin güzellikte her vakit aracı olacağını ve uygunluk için çaba eden kuşaklar oluşacağına inanıyorum” halinde konuştu. 

ESRA ÖĞRETMEN: GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM

Akçapınar İlkokulu öğretmeni Esra Boyraz, “İstanbul Tuzla Belediyesi ile bir gönül bağımız oluştu. Kendilerinin Gönül Elleri Çarşısı’nı basından takip ediyorduk. Daha sonra bahtımızı denemek istedik ve talepte bulunduk. Talebimiz Liderimize kadar ulaştı. Sağolsun bizimle kendisi şahsen ilgilendi. Taleplerimizden çok daha fazlasını gerçekleştirdiler. Buraya davet ettik ve buraya kadar geldiler. Bizim göremediğimiz eksiklikleri görerek onaracaklarını söylediler. Burada çok sıkıntı koşullarda çalıştığımız için bu türlü bir atmosferi hayatta hayal edemezdim. Bu kadar kalabalık bir takımı bu kadar dolu dolu bir halde gördükten sonra çok duygulandım. O zorlukların hepsi bitti. Bu cins takviyeler hem öğretmenlere moral hem de öğretmenlere motivasyon oluyor” dedi.

“OKULUMUZUN FİZİKİ KAİDELERİN GELİŞTİRİLMESİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı, “Tuzla Belediyemiz, Tuzla Kaymakamlığımız, WEFA Derneğimiz ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin yalnızca eğitmeni değil, önderliğini de yapan değerli öğretmenizin başlattığı toplumsal sorumluluk projesinin sonucunda bugün burada okulumuzun tadilatı yapıldı. Evlatlarımızın daha kaliteli bir eğitim alması için fiziki koşulların geliştirilmesi bizim için çok kıymetliydi” dedi.

Programa katılan Tuzla Kaymakamı Ali Akça, “Bir toplumun en kıymetli bölümü çocuklarıdır. Biz bugün burada çocuklarımızın konuğu olduk ve çok keyifli olduk. Çocuklarımızın gözlerindeki güç ve zekaları hakikaten bizleri hayran bıraktı. Onları yetiştiren ailelerine teşekkür ediyorum” dedi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.