MİT’ten hassas çalışma! Musul’da terörist avı! Birinci imajlar

MİT, PKK-HPG Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu Ahmet Rubar kod Mehmet ERDOĞAN’ı, Musul/Mahmur’da etkisiz hale getirdi.

MİT’TEN HASSAS ÇALIŞMA

MİT, 2021 yılı prestijiyle PKK’nın kelamda Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu olarak görevlendirilen Ahmet Rubar kod isimli Mehmet Erdoğan’ın, terörün kuluçka merkezi haline gelen Mahmur Kampı’nda, Hacı Mirza Ali ismine düzenlenmiş bir düzmece kimlikle yaşadığını belirledi.

Bu tespitten sonra MİT, saha casuslarından gelen bilgileri dikkatlice kıymetlendirerek Mehmet Erdoğan’ı odağına alan bir operasyon planladı. Nihayetinde Ahmet Rubar kod isimli Mehmet Erdoğan, 21 Mayıs 2022’de Mahmur’da MİT elemanlarının da yer aldığı spesifik bir operasyonla etkisiz hale getirildi.

HPG KURUL ÜYESİYDİ

Mehmet Erdoğan, tıpkı vakitte, ülkemize yönelik PKK bünyesinde silahlı/bombalı aksiyonları yöneten HPG Komuta Konseyi’nin yöneticisi olarak faaliyet göstermekteydi. Erdoğan, uzun yıllar PKK kelamda Medya Savunma Alanlarına bağlı Hakurk Eyalet Sorumlusu ve Avaşin Eyalet Sorumlusu olarak misyon yaptı. Terörist, Avaşin ve Hakurk’ta bulunduğu periyotta ülkemize yönelik çok sayıda terör aksiyonunun şahsen planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak sorumluluk üstlendi. Mehmet Erdoğan, örgüte katıldığı 1990’lı yıllarda kelamda Ağrı Dağı ve İran/Makü-Dambat Kümeleri Sorumlusu olarak, 2000’li yıllarda da kelamda Serhat Eyalet Gücü Sorumlusu olarak çok sayıda terör hareketinin buyruğunu verdi.

GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN HER YERDE ARANIYORDU

Mehmet Erdoğan, 1990’lı yıllardan itibaren çok sayıda sivil ve askerin şehit edilmesi aksiyonlarının talimatını verdiği için “Anayasal Tertibi Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme” ve “Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma” cürümlerinden aranıyordu.

ŞIRNAK’TA PKK’NIN MAYINCISI ETKİSİZ

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde devam eden  EREN ABLUKA-5 operasyonu kapsamında, bugün sabah saatlerinde Bestler Dereler bölgesinde etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin terörden arananlar listesinde GRİ kategoride yer alan örgütün mayıncısı olarak faaliyet gösteren Fırat kod isimli Mehmet Halil Doğal olduğu belirlendi.  

KAYNAK: AA, İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.