Rusya-Ukrayna savaşında son durum! Tüm köprüleri yıktılar

Rus ordusunun büyük bir kısmının denetimini ele geçirdiği Severodonetsk kentindeki durumu anlatan Luhanks Bölge Valisi Sergei Gaidai, Rus ordusu tarafından kente giden tüm köprülerin yıkıldığını açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik hücumları 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, Rus ordusunun atakları Donbass bölgesine ağırlaştı. Rus ordusu, Severodonetsk kentinin yaklaşık yüzde 70’inde denetimi ele geçirirken, Luhanks Bölge Valisi Sergei Gaidai kentteki son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

KÖPRÜLERİ YIKTILAR

Gaidai toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kentin bir kısmında Ukrayna askerleri tarafından direnişin sürdüğüne dikkat çekerek, Rus ordusu tarafından kente giden 3 köprünün de yıkıldığını açıkladı.

BAĞLANTI KIURMAK ÇOK ZOR

Kentte yaşayan sivillere yardımların ulaştırılamadığını aktaran Gaidai, “Artık ne yazık ki kente girmek, kente bir şeyler teslim etmek büsbütün imkansız. Tahliye mümkün değil” sözlerini kullanarak, “Faşistler, Ukrayna’nın bir modülü olan Severodonetsk’te denetimi büsbütün ele geçiremedi. Kent merkezine giden yollar ve köprüler kapandı. Kentte kalan sakinler son derece güç şartlarda hayatta kalmaya çalışıyor. Buraya insani yardımlar ulaştırmak güçleşti. Rus ordusu Severodonetsk’ten süratle çıksa bile kış periyodundan evvel burayla ilişki kurmak çok zor” dedi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*