Samsung Galaxy M02s özellikleri ve fiyatı belli oldu

Samsung Galaxy M02s özellikleri ve fiyatı belli oldu

Samsung orta segmentteki cihaz sayısını arttırmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi son olarak M serisine yeni bir cihaz daha ekledi. Bir süredir söylenti halinde olan M02s nihayet kesinlik kazandı.

Samsung’un M serisindeki yeni modeli gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 450 yonga setinden alacak. Sistemini 3GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 32GB. Elbette dileyen müşteriler için 4GB RAM ve 64GB’lık dahili depolama alanına sahip ikinci bir opsiyon da bulunacak.

5000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir batarya ile gelen M02s’te 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde 6.5 inçlik PLS IPS bir ekran yer alıyor. Yüzde 81.8 ekran gövde oranına sahip olan cihazın piksel derinliği ise 270 ppi.

Telefonun arka yüzüne geçtiğimizde 13MP + 2MP + 2MP2lik 3’lü bir ana kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Ön yüzde ise 5MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

Galaxy M02S’in en etkileyici özelliği ise fiyatı. İlk etapta Hindistan’da satışa çıkacak olan modeli 100 euro civarında bir etikete sahip olması bekleniyor. Muhtemelen bu telefonun ülkemizdeki fiyatı da vergiler dahil 2000 TL civarında olacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir