Stormy Daniels ilk kez konuştu: ‘Trump artık dokunulmaz değil’

ABD eski Başkanı Donald Trump hakkında ceza davası açılmasını sağlayan eski porno oyuncusu Stormy Daniels, Trump’ın 4 Nisan’da Manhattan’da hakim karşısına çıkmasının ardından ilk kez ABD basınına konuştu. “Trump’ın bana karşı işlediği suçlar sebebiyle hapse girmesi gerektiğini düşünmüyorum” diyen Daniels, “Kral, tahttan indirildi. Trump, artık dokunulmaz değil” ifadelerini kullandı.

The Guardian’ın gazetesinin aktardığına göre, Fox Nation’dan Piers Morgan’a bir buçuk saatlik bir röportaj veren Stormy Daniels, Morgan’ın “Trump’ı mahkemede görmek size kendinizi nasıl hissettirdi” sorusuna, “Yaptığı şeyler yanına kâr kalacak, olanlardan sorumlu tutulmayacak diye düşünmüştüm” yanıtını verdi.

‘DOĞRUYU SÖYLEYEN TEK KİŞİ BENİM’

Daniels, “Kral, tahttan indirildi. Artık dokunulmaz değil. İş tanımınız ne olursa olsun, başkan olun ya da olmayın hiç kimse dokunulmaz olmamalı. Eylemlerinizden sorumlu tutulmalısınız” dedi. Davanın kabul edilmesi halinde ifade vermeye hazır olduğunu söyleyen Daniels, “Saklayacak hiçbir şeyim yok. Doğruyu söyleyen tek kişi benim” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Stormy Daniels, Trump ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası konusunda ‘sessiz kalması’ için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir anlaşmaya imza attığını söylemişti. Trump, Daniels’ın iddialarını yalanlarken, Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasından önce avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels’a Trump adına kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı. Cohen, Trump şirketleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle yaklaşık 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını iddia etmişti.

Trump’ın seçim kampanyasına yönelik yürütülen soruşturmada ‘yalan söyleme’ ve ‘vergi kaçırma’ suçlamalarıyla Aralık 2018’de gözaltına alınan Cohen, mahkemede 3 yıl hapis cezasına çarptırılarak Mayıs 2019’da cezasını çekmek üzere Otisville’deki federal hapishaneye gönderilmişti. O yıllarda federal savcılar Trump’a yönelik herhangi bir inceleme başlatmazken, Manhattan Bölge Savcılığı ‘sus payı’ ödemesi olarak bilinen soruşturmayı başlatmıştı. Savcılığın, söz konusu ödemenin seçim kampanyası çerçevesinde yasal durumu ve ödeminin şirket kayıtlarına nasıl yansıtıldığı üzerinde inceleme yaptığı ifade edilmişti.

Hakkında ceza davası açılan ilk eski ABD başkanı olan Donald Trump, 4 Nisan’da Manhattan Ceza Mahkemesi’ne teslim oldu. Trump, mahkemeye varmasının ardından kendisine yöneltilen suçlamaları dinlemesi için gözaltına alındı. Kendisine yöneltilen 34 suçlamayı da reddeden Trump, hakim karşısına çıktıktan sonra Manhattan Ceza Mahkemesi’nden ayrıldı. Duruşmanın ardından açıklama yapan Trump, New York Başsavcılığı tarafından kendisine yöneltilen suçlamaların ‘seçim müdahalesi’ olduğunu savunan Trump, “Böyle bir şeyin Amerika’da olabileceğini asla düşünemezdim” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir