THY haziranda 6,9 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları (THY), arz edilen kapasitesini 2019 yılı ortalamasının yüzde 17,2 üzerine çıkardığı haziran ayında, 6,9 milyon yolcu taşıdı ve yüzde 83,6 doluluk oranına ulaştı. THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya nazaran, şirketin haziranda dış çizgi yolcu doluluk oranı yüzde 83,2, iç çizgi doluluk oranı ise yüzde 87,2 olarak gerçekleşti. Haziranda taşınan kargo ve posta hacmi 2019’un birebir periyoduna nazaran yüzde 17,7 artışla 146 bin tona ulaştı.

Ahmet Bolat

YÜKSEK TALEBE HAZIRDIK

THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY olarak yaz devrinde yüksek yolcu talebi beklediklerini söyledi. Bolat, “Biz buna hazırdık. Her geçen gün daha yeterli bir performans sergilerken, milletlerarası otoritelerin, pandemi sonrası için belirttiği optimist varsayımlardan bile daha güzel sonuçlara ulaşıyoruz. Bu muvaffakiyet Türk misafirperverliğiyle sunduğumuz seyahat tecrübesiyle gücünü gökyüzüne yansıtan çalışma arkadaşlarımızın eforuyla mümkün oluyor” dedi.

6 AYDA 30,9 MİLYON

THY, 2022’nin birinci altı ayında da 30,9 milyon yolcu taşıdı. Şirketin yolcu doluluk oranı ocak-haziran devrinde yüzde 75,6 oldu. Yurt dışı yolcu doluluğu yüzde 74,7, yurt içi yolcu doluluğu yüzde 83,6 olarak hesaplandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*