Utku Göler 36 yıllık rekoru kırdı, Fransa’da dünya üçüncüsü oldu

Fransa’nın Normandy kentinde yapılan “Okullararası Dünya Şampiyonası’nda Karslı atlet 3 bin metreyi 8.16 saniye ile koşarken, 36 yıllık rekoru da kırarak Dünya 3’üncüsü oldu.

Fransa’nın Normandy kentinde yapılan “Okullararası Dünya Şampiyonası’nda Karslı atlet 3 bin metreyi 8.16 saniye ile koşarken, 36 yıllık rekoru da kırarak Dünya 3’üncüsü oldu.

Antrenör Bahattin İnce nezaretinde hazırlıklarını Kars’ta tamamlandıktan sonra Fransa’ya giden Haydar Aliyev Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Utku Göler, 16 Mayıs 2022 tarihinde Fransa / Normandy ‘de yapılan “Okullar Ortası Dünya Şampiyonası”nda 3 bin metrede Türkiye’yi temsil etti.

Göler, 3 metreyi 8.16 saniyede koşarak Dünya 3’üncü olurken, 8.16.72’lik derecesiyle Haydar Doğan’a ilişkin 1986’dan kalma Türkiye U18 rekorunu yeniledi. Doğan’ın tekrar Fransa’da 1986 Gymnaside esnasında kırdığı 8.8.22’lik dereceyi tam 36 yıl sonra bir buçuk saniye geliştiren Göler, büyük bir muvaffakiyete imza attı.

Göler’in başarısı memleketi Kars’ta da sevinçle karşılandı. Dünya 3’üncüsü olan Utku Göler, 36 yıllık rekoru kırması ise dikkat çekti.

Öte yandan bilhassa atletizmde Karslı atletlerin Dünya Şampiyonaları’nda aldıkları başarılı sonuçlarda antrenör Bahattin İnce’nin de çok büyük katkısı bulunuyor. İnce’nin, atletleriyle diyalogu, atletlerini yeterli hazırlaması ve motivasyonu da ulusal atletlerin başarılı olmasında etken oluyor.

Başarılı antrenör Bahattin İnce, atletlerine her şartta tam dayanak veren başta Gençlik ve Spor vilayet Müdürü Nedim Aslan olmak üzere Spor Hizmetleri Müdürü Ömer Saltık ve her vakit kendilerinin yanında olan ve hiç bir vakit takviyesini esirgemeyen Ali Öztürk Spor Kulübü Lideri Ali Öztürk’e teşekkür etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.