‘Dünyayı yöneten’ Lord Jacob Rothschild kimdir?

Dünyanın en zengin ailelerinden olan Rothschild Ailesi’nin 4’üncü baronu Lord Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti.

Lord Jacob Rothschild, 29 Nisan 1936’da İngiltere’de doğdu. İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Eton Koleji’nde ve sonra Paris’teki École Normale Supérieure’de eğitim gördü. Finansal kariyerine başlamadan önce, Britanya Ordusu’nda iki yıl boyunca görev yaptı.

Rothschild, ailesinin finansal hizmetlerini yürüten Rothschild & Co’nun başkanlığını yapmaktaydı. Ayrıca The Economist dergisinin sahibi ve Financial Times gazetesinin eski bir yönetim kurulu üyesiydi. Yıllar boyunca, dünya genelinde birçok şirketin yönetim kurullarında ve danışma kurullarında görev aldı.

Ayrıca Lord Rothschild, sanat koleksiyoncusu olarak da tanınmaktadır. Özellikle modern sanat eserlerine olan ilgisiyle ve çeşitli sanat kuruluşlarında liderlik yapmasıyla tanınıyor.

Rothschild ailesinin uzun süredir devam eden finansal mirasını sürdürmekteydi. Ailenin baronu Lord Jacob Rothschild küresel finans alanlarında etkili bir figür olarak konumunu korumaktaydı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx