FXS Coin ve O 8 Kripto Bu Gelişmelerle Tırmanıyor: ATH Yapan da Var!

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça hareketli günler yaşıyor. DeFi protokolü Frax Finance, Uniswap’ten ilham alarak FXS coin stakerlarına ödül dağıtmayı planlıyor. Ethereum tabanlı layer-2 blockchain projesi Mantle Network ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Oyun sektöründeki konsept coin’ler de yükseliş trendinde. PIXEL fiyatı ise 24 saatte %21,8 artış göstererek 0,625’e yükseldi.

FXS coin, UNI’den ilham aldı: Yatırımcılara dağıtacak

DeFi protokolü Frax Finance, Uniswap’ın ödül mekanizmasından ilham aldı. Zira FXS token sahipleri için benzer bir sistem geliştirmeyi planlıyor. Bu sistemde protokol gelirlerinin bir kısmı, tokenlerini stake eden kullanıcılara dağıtılacak. Frax CEO’su ve kurucusu Sam Kazemian, açıklamada, Uniswap’in protokol ücretlerinin bir kısmını UNI token stakerlarına dağıtma fikrinin FXS için de değerlendirilebileceğini söyledi. Kazemian, teklifin topluluğa sunulacağını ve nihai kararın oylama ile alınacağını belirtti.

Frax Finance’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda da bu planla ilgili bilgi vardı. Paylaşımda, “FXS sahipleri, Frax gelirini tekrar FXS stakerlarına dağıtmak için oy vermeli mi?” sorusu soruldu. Frax Finance’in yıllık gelirinin 8 basamaklı rakamlarda olduğu dikkat çekti. Ayrıca bu gelirin büyük bir kısmının hazinede tutulduğu da belirtildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Geçtiğimiz hafta Uniswap, dikkat çekmişti. Zira staked UNI token sahiplerine DEX’in ücret kazançlarının bir kısmını dağıtma önerisini gündeme getirmişti.  

Mantle Network’te ATH

Diğer yandan Ethereum tabanlı layer-2 blockchain projesi Mantle Network (MNT), artan yatırımcı ilgisi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. 26 Şubat günü MNT fiyatı %7,8 yükselerek 0,948 dolara çıktı. Ekosistem özelinde toplam kilitli varlık (TVL) değeri 24 saat içerisinde %4,6 arttı. Böylece 220 milyon dolara ulaştı. Alım-satım hacmi ise %111 artışla 34 milyon dolara yükseldi. Ekosistemin popüler meme coin’i Mantle Inu (MINU) ise %35 yükseliş performansı sergiledi.

Oyun sektöründeki coinler de yükselişte

26 Şubat’a göre piyasa verilerine bakıldığında, oyun sektöründeki konsept coin’lerin genel bir yükseliş trendinde olduğu görülmekte. ALICE %32,34, PIXEL %20,22, ACE %16,77, DAR %15,43, GALA %13,08 ve TLM ise %12,42 oranında artış gösterdi. Sonuç olarak kripto para piyasası son zamanlarda oldukça dinamik bir seyir izliyor.

Frax Finance’in ödül mekanizması teklifi, Mantle Network‘ün ATH’ye ulaşması, oyun sektöründeki konsept coin’lerin yükselişi ve PIXEL’in fiyat artışı gibi gelişmeler, piyasadaki hareketliliği gözler önüne seriyor. Yatırımcılar, bu gelişmeleri takip ederek yatırımlarını optimize etmeye çalışabilirler. Ancak, her yatırımda olduğu gibi kripto para piyasasında da riskler mevcuttur. Yatırımcılar, yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmaları ve riskleri göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx