Galaxy S24 çok beklenen uydu özelliği ile gelmeyebilir

Sonrasında Samsung’un Galaxy S24 serisinde iki yönlü uydu bağlantısını sunacağına dair birçok söylenti ortaya çıktı ve One UI 6.1’den alınan ekran görüntüleri bu özelliği işaret ediyordu. Dolayısıyla şirketin yaklaşan amiral gemisi telefonunun kesinlikle uydu bağlantısına sahip olacağı bekleniyordu. Ancak, Güney Koreli firma bu özelliği bir kez daha es geçmiş gibi görünüyor.

ETNews’in yeni bir raporuna göre, Samsung, resmi duyurudan iki hafta önce Galaxy S24’ü Güney Kore’deki üç ağ operatörü KT, LG Uplus ve SK Telecom ile test ediyor. Mobil operatörler, Galaxy S24 Ultra’nın kendi hücresel ağları üzerinde nasıl performans gösterdiğini test ediyorlar. Samsung, telefonun görünümünü açığa çıkarmamak için Galaxy S24 Ultra’yı öğle yemeği kutusu şeklinde paketlemiş, bu da lansmandan önce akıllı telefon üreticileri arasında yaygın bir uygulama. Telefonun üzerinde iki yönlü uydu bağlantısından bahsedilmiyor olması, Samsung’un bilinmeyen nedenlerle bu özelliği kullanmaktan vazgeçmiş olabileceği anlamına gelebilir.

Galaxy S24 çok beklenen uydu özelliği ile gelmeyebilir

Uydu bağlantısı özelliği, hücresel ağ alımının olmadığı acil durumlar ve durumlar için tasarlanmıştı. L Band frekans bandını kullanarak bir kurtarma bildirimi gönderir ve bu genellikle bölgedeki acil durum yanıt ekibine iletilir. Bu özellik ilk olarak geçen yıl piyasaya sürülen iPhone 14 serisinde yer aldı. Huawei de bazı amiral gemisi telefonlarında benzer bir özellik sundu, ancak diğer Android markaları bu özelliği amiral gemisi telefonlarında kullanmadı. Görünüşe göre Samsung, bu özelliği aceleye getirmenin bir gerekliliğini görmüyor.

Apple, ilgili yetkililere acil durum sinyalleri göndermek için tek yönlü bir yapı kullanırken, Samsung’un mobil telefon hücresel ağının olmadığı durumlarda kullanıcıların mesaj gönderip alabilecekleri iki yönlü bir yapı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bir sektör içeriden gelen bilgilere göre, Samsung’un iki yönlü uydu bağlantısı, beklenen harika bir telefon olan Galaxy S25 serisinde kullanılacak. Samsung, kendi iki yönlü uydu bağlantısı özelliğini geliştirdi ve bu özellik muhtemelen Exynos 2400’de yer alacak, ancak Galaxy S24’te kullanılmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx