Gezgin Kadın, 19 Ülkeden 34 Kişiyle Flört Ettiği Deneyimlerini Paylaşırken, Özellikle Türkiye’deki Yaşadıklarını Anlattı

ABD’li Loni James, geçtiğimiz yıl 19 farklı ülkeden 34 kişiyle flört ettiği maceralı yolculuğunu anlattı. CNN International’da dün yayımlanan röportajında Türkiye’deki deneyimlerine de değinen James, hayatının dönüm noktasının annesinin Alzheimer ile mücadelesi ve ardından yalnız bir yolculuğa çıkma kararı aldığı zaman olduğunu paylaştı.

ANNEMİN HASTALIĞI HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ

40 yaşındaki James, annesinin Alzheimer hastalığıyla uzun süre mücadele ettiğini ve bu sürecin ona kendi başına bir yolculuğa çıkma cesareti verdiğini ifade etti. Ailesinin Amerikan kültürüne göre “doğru” olan her şeyi yaptığını belirten James, evlenip üç çocuk büyüttüklerini, iyi bir işleri olduğunu ve emeklilik için büyük planları olduğunu ancak annesinin emekli olamadan hayatını kaybettiğini dile getirdi.

YALNIZCA SEYAHATE BAŞLADI

James, annesinin vefatının ardından geçen yıl Washington’dan Londra’ya gitmek suretiyle seyahate başladığını açıkladı. Gezgin, ziyaret ettiği ülkelerde Tinder ve Bumble gibi çöpçatanlık uygulamalarıyla tanıştığı kişilerle randevulaştığını ve bu şekilde pek çok güzel anı biriktirdiğini belirtti.

TÜRKİYE’DE YAŞADIĞI KÖTÜ ANI

Ancak, James’in Türkiye’deki deneyimi biraz farklı oldu. Fethiye’de tanıştığı biriyle yakınlaşma isteğini reddettikten sonra kendisini yamaç paraşütüyle ilgili satış yapan bir mağazada bırakıldığını anlatan James, bu olayı “Geri geleceğim” diyen kişinin bir daha gelmemesiyle sonuçlandığını ifade etti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI, GÜVENLİK KONUSUNDA UYARDI

Yolculuğundaki deneyimlerini sosyal medyada paylaşan James, güvenlik konusunda çok dikkatli olduğunu vurguladı. Konumunu arkadaşlarıyla paylaştığını, fazla içki içmediğini ve cep telefonunu şarjına dikkat ettiğini belirten James, gelecek yıla kadar seyahat etmeyi planladığını da dile getirdi.

TEK BAŞINA SEYAHAT EDENLERE TAVSİYELER

Solo Traveler’ın kurucusu Janice Waugh, pandeminin insanları grup halinde seyahat etmekten alıkoymasıyla birlikte birçok kişinin yalnız seyahatin faydalarını keşfettiğini söyledi. Waugh, tek başına seyahat eden kadınlara halka açık yerlerde buluşmayı önerirken, sürekli yeni insanlarla tanışmanın ve kontrolün kendi ellerinde olmasının önemini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx