İş arkadaşına vahşeti yaşattı… Arabayla çarptı, yakmaya çalıştı…

Konya’nın Güneysınır ilçesinde çay ocağı işleten Ali Osman Kurt ile Yıldırım Uyan arasında 17 Ocakta iş nedeniyle bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Uyan, iddiaya göre çay tepsisi ile Kurt’un yüzüne vurarak darp etti. Taraflar bu olay üzerine birbirlerinden şikayetçi oldu. Yıldırım Uyan’ın babası Ali Uyan, 3 Şubat’ta emniyete giderek oğlu Yıldırım Uyan’a ulaşamadıklarını belirterek kayıp müracaatında bulundu. Sabah’tan Tolga Yanık’ın haberine göre güvenlik kameralarını inceleyen polis, 1 Şubatta yolda yürüyen Yıldırım Uyan’a arkadan gelen Ali Osman Kurt idaresindeki aracın çarptığı, Kurt’un daha sonra yola savrulan Uyan’ı demir sopayla darp ettikten sonra el ve ayaklarını bağlayıp, aracına koyduğu tespit edildi.

DAĞLIK ARAZİYE GÖMMÜŞ
Bunun üzerine Ali Osman Kurt, gözaltına alındı. Kurt, görüntülere rağmen hakkındaki iddiaları reddetti. Polis ekipleri ilçeye giderek çalışma yaptı. Yapılan sorgulamada cinayeti itiraf eden evli, 2 çocuk babası Kurt, 17 Ocak günü Uyan’ın kendisini darp ettiğini ve o günden beri uyuyamadığını belirterek “Sürekli olarak bana ve aileme zarar vereceğini düşündüm. Olay günü aracımla takip ettim. Yolda giderken önce arabayla çarptım. Daha sonra demir sopayla dövdüm. El ve ayaklarını bağlayıp arabaya koydum. Dağlık arazide yakmaya çalıştım ama yakamadım. Daha sonra gömdüm” dedi.

Ali Osman Kurt, gömdüğü sırada Uyan’ın halen konuştuğunu ileri sürdü. Kurt’un gösterdiği yerde Yıldırım Uyan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Ali Osman Kurt, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx