“Kedicikler”in Tüm Pisliğini Ortaya Çıkarttığı Adnan Oktar ve Derya Yanık’ın Ne İlişkisi Vardı?

Bir dönemin gözde ismi Adnan Oktar ve altında bulunan suç örgütüne ilişkin belgesel gündeme bomba gibi oturdu. Yaptıklarının tamamının günyüzüne çıkartıldığı belgeselde, bu duruma bizzat şahit olan ‘Kedicikler’in itirafları yer aldı. Sosyal medya gündemi sadece Adnan Oktar’dan bahsederken, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın eski suç örgütü lideriyle birlikte fotoğrafları ortaya çıktı.

Tüm Türkiye bir dönem yalnızca Adnan Oktar’ın yayınlarını konuştu.

Oktar ile çalışan pek çok genç kız, genç erkek yıllar boyunca ekranlara gelen canlı yayınlarda müstehcen hareketler yapmaları ile dikkat çekti. Adnan Oktar’la birlikte çalışmaya başlayan pek çok insan dinin alet edildiği bu skandalın içerisinde yer almak durumunda kaldığı iddia edildi. Aynı zamanda Oktar, bu insanlara çeşitli eziyetler yaşattığı, bizzat şahit olan kişiler tarafından dile getirildi.

Bu durum Adnan Oktar’ın tutuklanmasının ardından, Kedicikler olarak tanıttığı kadınlar tarafından itiraf edildi.

11 Temmuz 2018’de Adnan Oktar ve yanındaki 176 kişi, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘çocukların cinsek istismarı’, ‘cinsel saldırı’ ve ‘siyasi ve askeri casusluk’ dahil pek çok suç iddialarıyla gözaltına alınmıştı. Ardından 18 Temmuz 2018’de çıktığı mahkemede tutuklanma kararı alındı. Oktar hakkında mahkemeden toplam 891 yıl hapis istemi çıkmıştı.

Oktar’ın tutuklanmasının ardından ortaya çıkan Kedicikler, yaşadıkları korkunç durumları verdikleri röportajlarda anlatmıştı.

İyi gelirli ailelerin kızları ve oğulları, bu örgütün oyunlarına kanarak yüklü miktarda paralarla gözleri boyandığı iddia edilmişti. Adnan Oktar’ın himayesine giren herkese, onun istediği kurallara uymak adına yüzleri tamamen değişecek ve tanınmayacak hale gelene kadar estetik operasyonlar yaptırdığı söylendi. Soruşturmanın derinleşmesinin ve örgütün tutuklanmasının ardından rahat bir nefes alan kedicikler, yaşadıkları tüm zulümleri anlattı.

140 Journos, kediciklerin yaşadıklarını gözler önüne seren bir belgesel hazırladı. Yaşanılan korkunç hayat böylece bir kez daha gözler önüne serildi.

Adnan Oktar’ın uyguladığı şiddetleri, sapkınlığı anlattıkları bu belgeseldeki ifadeler gündeme damgasını vurgu. Belgeselde yer alan bir kedicik şu itiraflarda bulundu:

‘Gözüne bakıp ona iltifat etmezsen masasının altında bir buton var. Reklam arasına sokuyor yayını ve direkt reklam arası verip seni dövüyor. Sonra yayını tekrar başlatıp hadi sıkıyorsa beni övme… Birkaç saat önce bir moda çekiminden çıkmışsın lüks bir arabanın içinde yolculuk yapıyorsun. Torpidoda tomarlarca para var. Ama sen bunu sadece sana özel bir durum zannediyorsun. Bundan sonra sen Adnan Oktar’ın tüm sapkın davranışlarının esiri olmaya başlıyorsun.’

Adnan Oktar’ın yaşattıkları yeniden gündeme gelirken, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık ile olan bir fotoğrafı sosyal medyaya resmen damgasını vurdu.

2015 ve 2016 yıllarında üst üste Adnan Oktar’ın düzenlediği iftar yemeklerine katılım gösterdiği fotoğraflar görenleri bir kez daha hayrete düşürdü.

Bahsi geçen yıllarda Adnan Oktar’ın davetine icabet eden Derya Yanık, 2021 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 66. Türkiye Hükûmeti’nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanmıştı.

Görevine başlamasının birinci ayında TBMM’de Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu için bir sunum hazırlayan Derya Yanık’ın, kadına şiddet olaylarındaki artışın ‘tolore edilebilir’ olduğunu söylemesi sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı.

Ortaya çıkan fotoğraflar ise görenleri bir hayli kızdırdı.

??

??

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx