Kılıçdaroğlu’nu satmıştı! TBMM’de kendini odaya kilitledi, polis zoruyla boşaltıldı

Edinilen bilgilere göre, CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK genel müdürlüğünden bu yana yanında yer alan ve özel kalem müdürlüğünü yapan Şükran Kütükçü kurultay sürecinde taraf değiştirerek, Özgür Özel’in bulunduğu değişimcilerin tarafında geçti.

MECLİS İDARE AMİRLİĞİNİ KILIÇDAROĞLU’NA YAKIN BAYRAKTUTAN KAZANINCA ORTALIK KARIŞTI

Özgür Özel ise Kütükçü’yü protokol müdürü olarak görevlendirdi ve kendisine de daha önce CHP’li meclis idare amirlerinin kullandığı odayı tahsis etti. Fakat CHP’li milletvekillerinin oyuyla Meclis İdare Amirliğini Kılıçdaroğlu’na yakın Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kazandı.

KÜÇÜTÜKÇÜ VE CHP YÖNETİMİ ODAYI TESLİM ETMEYİP TABELAYI İNDİR

Bayraktutan’ın daha önce de CHP’li Meclis İdare Amirlerine verilen odaya geçmesi gerekiyordu. Meclis yönetimi de buna uygun olarak meclis idare amiri tabelasını odanın girişine astı. Ancak Şükran Kütükçü ve parti yönetimi o tabelayı indirdi.

BAYRAKTUTAN ODANIN BOŞALTIMASI İÇİN YAZI GÖNDERDİ

Ayrıca oda da Bayraktutan’a teslim edilmedi. Bunun üzerine Uğur Bayraktutan Meclis Genel Sekreterliğine başvurarak odanın boşaltılmasını istedi.

Genel Sekreterlik de hem CHP grubuna hem de Şükran Kütükçü’ye gönderdiği yazıyla odanın boşaltılmasını istedi. Ancak yürütülen temaslardan sonuç alınamadı.

KÜTÜKÇÜ’NÜN ODADA KALMASINA ÖZGÜR ÖZEL VE ALİ MAHİR BAŞARIR DA DESTEK VERDİ

CHP genel başkanı Özgür Özel ile Grup başkanvekili Ali Mahir Başarır da Kütükçü’nün odada kalmasına destek verdi.

ŞÜKRAN KÜTÜKÇÜ KENDİNİ ODAYA KİLİTLEDİ, SON ÇARE MECLİS POLİSİ DEVREYE GİRDİ

Krizin çözülememesi üzerine Genel Sekreterliğin talimatıyla Meclis Polisi devreye girerek, odayı boşaltmak üzere harekete geçti. Ancak edinilen bilgilere göre, Şükran Kütükçü kendini odaya kilitledi ve polise de kapıyı açmadı.

KAPIYI SÖKEREK AÇTILAR

Meclis Destek Hizmetleri Personeli bunun üzerine makam odasının kapısını sökerek Kütükçü’yü odadan çıkarttı. Kütükçü, polis eşliğinde eşyalar toplanıp dışarıya alındı.

Yaşananların ardından Şükran Kütükçü’nün eşyaları tahliye edilerek oda Uğur Bayraktutan’ın danışmanlarına teslim edildi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILDI

Meclis Genel Sekreterliği ise bütün uyarılara rağmen odayı boşaltmayan ve başdanışman kadrosunda görev yapan Şükran Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx