MHP’den İyi Parti’ye ‘3. yol’ yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısıyla başlayan ve ‘işbirliği’ teklifinde İyi Parti ile MHP arasındaki polemik sürüyor. Son olarak İyi Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın’dan ‘3. yol’ vurgusu yaptı ve “Komşuluk yetmez. Yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var” dedi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman İyi Parti’nin mesajına tepki gösterdi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den İyi Parti’ye gelen yerel seçimler için ittifak çağrısının ardından İyi Partililerden olumsuz cevaplar gelirken, MHP kanadında da bu cevaplara tepkiler gelmişti.

İyi Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın  Twitter’dan 3. yol vurgusu yaptı ve “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, o’nu kuran Atatürk’ün izindeki Türk milliyetçisi kadroların ve cumhuriyetimizin kurucu fikri olan Türk milliyetçiliğinin, devletimizi yeniden yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var!” dedi.

Akalın, “Diğer yandan tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var. Türk milliyetçilerinin iktidarı ise ancak yeni bir ‘Türk çağını başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir. İnanıyorum ki bu çağrı milletimizin ekseriyetinde de büyük karşılık bulacaktır” ifadelerini kullandı.

MHP’li Büyükataman’dan yanıt 

Akalın’ın açıklamasına MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman‘dan cevap geldi.

TIKLAYIN | Bahçeli’nin seçimlerde ittifak çağrısına İyi Parti’den ilk yanıt: Milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa zaten biz oradayız

TIKLAYIN | Bahçeli’den İYİ Parti’ye yerel seçimlerde ittifak çağrısı

TIKLAYIN | Fehmi Koru: MHP ile İYİ Parti ‘komşu’ olmakla mı yetinsinler, yoksa ‘üçüncü yol’ ile iktidarı mı zorlasınlar?

TIKLAYIN | MHP’li Yalçın’dan İyi Parti’ye “davet” açıklaması: Büyük bir siyasi nezaketsizlik ve seviyesizlikle reddedildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx