Öğrenciler için tatil müjdesi! Sömestr tatili 1 ay oluyor!

Son dönemde eğitim sistemi üzerine önemli adımlar atılıyor. Özellikle de yeni Milli Eğitim Bakanı göreve başladıktan sonra çok radikal adımlar atılmaya başlandı. Sınıf geçme sisteminde çok önemli değişikliklere gidildi. Bunun yanında devamsızlıklar üzerine bazı düzenlemeler yapıldı ve veli okul ilişkileri daha öncelikli hale getirildi. Şimdi ise sırada sömestr ve ara tatiller var.

Hatırlanacağı üzere birkaç yıl öncesine kadar ara tatil diye bir durum söz konusu değildi. Öğrenciler Ocak ayının sonu ile Şubat ayının başını kapsayan 15 günlük bir tatile çıkıyorlardı. Bunun akabinde de yaz tatili geliyordu.

Fakat bir önceki Milli Eğitim Bakanı döneminde bu sistem biraz değişti. Yaz tatilinden 2 hafta alınarak Kasım ve Nisan aylarına 1’er haftalık tatiller eklendi. Bu tatillerin, sınav sonrası çocukların zihinlerinin toparlanması için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Öğrenciler için tatil müjdesi! Sömestr tatili 1 ay oluyor!

Son günlerde bu tatillerin kaldırılacağına dair bazı haberler okuduk. Henüz kesin net bir açıklama gelmiş olmasa da bu tatiller önümüzdeki yıl itibariyle kaldırılacak gibi görünüyor. En azından tüm açıklamalar bu yönde.

Peki kaldırılan tatillerin süresi nereye eklenecek? Yaz tatillerine mi yoksa sömestr tatillerine mi? Şu anda sömestr tatilinin 1 ay olması gündemde. En azından ağır basan karar bu yönde gibi görünüyor. Yani kaldırılan ara tatil süreleri sömestr tatiline eklenecek. Böylece öğrenciler 1 aylık sömestr tatili yapmış olacaklar. Yaz tatili ise 2.5 ay şeklinde devam edecek.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir? Sömestr tatili 1 ay olmalı mı, yoksa bu süre yaz tatiline mi dahil edilmeli? Ya da ara tatiller aynen bu şekilde kalmalı mı? Özellikle öğrencilerin bu konu hakkındaki görüşleri bizler ve yetkililer için çok önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx