Parasını ve eşyalarını çaldırdı; hırsızları bulana 20 bin lira ödül verecek

Siirt’te ikamet eden Mithat Beydoğan, park halindeki otomobilinden 600 dolar ve yaklaşık 70 bin lira değerinde 2 telefonunun çalınmasına ilişkin, “Hırsızların yakalanmasına yardımcı olanlara 20 bin lira ödül vereceğim” açıklamasını yaptı.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen olay, Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan Şeyh El Naccar Türbesi civarında yaşandı.

Beydoğan, üzerine kayıtlı 34 NU 3493 plakalı otomobiliyle gittiği fıstık bahçesinden evine dönmek için otomobiline yöneldiği esnada, otomobilin yolcu sağ ön kapısındaki camın kırık olduğunu fark etti.

Aracın içini kontrol eden Beydoğan, olaydan önce aracın içinde bulunan 600 dolar ile yaklaşık 70 bin lira değerindeki 2 telefonun çalındığını fark etti.

“Hırsızların yakalanmasına yardımcı olanlara 20 bin lira ödül vereceğim”

Olaya ilişkin açıklama yapan Beydoğan, şu ifadeleri kullandı:

Hafta sonu bahçemize vakit geçirmek için gelmiştik. Döndüğümüzde arabamın camının kırık olduğunu ve içinde bıraktığım çantamdaki 600 dolar ile iki telefonumun çalındığını fark ettik. Jandarmaya haber verdik. Olay yeri inceleme ekipleri geldi. Sağ olsunlar gerekli işlemleri yaptılar. Bahçemize güvenli gidip gelmemiz için bu hırsızların bir an önce yakalanması gerekiyor. Yardımcı olanlara 20 bin lira ödül vereceğim.

Yapılan incelemenin ardından şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir