Real Madrid’de Arda Güler’e baskı yok! ‘Yeni bir sakatlık kalbine bıçak gibi saplanır’

Real Madrid’de Arda Güler’in geri dönüş tarihine ilişkin bilgi verilmeyecek. Eflatun-beyazlılara transfer olmasının ardından üst üste yaşadığı sakatlıklar sebebiyle hiçbir resmi karşılaşmada süre alamayan Arda Güler’in en kısa süre sahalara geri dönüş yapması için tüm imkanlar seferber edildi.

İspanyol basını Real Madrid’in Arda Güler için endişeli olduğunu öne sürdü fakat futbolcunun yeniden yeşil sahalara dönüş yapabilmesi adına 180 derecelik bir dönüş yaparak farklı bir strateji yürüteceği iddia edldi.

Defensa Central’de yer alan habere göre Real Madrid’in teknik ve saplık heyeti oyuncunun geri dönüşüne ilişkin herhangi bir bilgi akışı sağlamayacak ve futbolcunun sadece sahaya odaklanmasını sağlayacak. Haberde kulübün oyuncuya her zamankinden daha sabırlı olacağı vurgulandı.

Kulübün Arda Güler’in fiziksel gelişimini yakından takip edeceği öne sürülen haberde 1 aydan önce sahalara dönüş yapması beklenen genç oyuncuya bu konuda baskı yapılmayacağı aktarıldı.

Haberin detayında “Sakatlığını bir kez daha nüksetmesi, bacaklarından çok zihinsel olarak acı çeken bir çocuğun kalbine gerçek bir bıçak saplanması anlamına gelecektir.” ifadelerine yer verildi.

ARDA GÜLER GERİ DÖNÜŞ İSTENMEYECEĞİNİ BİLİYOR

Habere göre Arda Güler kulüp yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi. Genç yıldız kendisine geri dönüş konusunda baskı yapılmayacağı konusunda teknik heyet ve sağlık ekibi ile fikir birliğine vardı.

Defensa Central’de yer alan habere şu ifadelere yer verildi:

“Şu anda önemli olan tek şey Arda’nın kişiliği ve Real Madrid oyuncusu olarak ilk basın toplantısında gösterdiği o kazanma ve hırs zihniyetini yeniden kazanması. Denklem açık ve bir sonraki duyuruya kadar Real Madrid’in odak noktası her zamankinden daha fazla Arda olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx