Saç kremi yeterli değil! Saç dökülmesini önleyen keratin maskesi

Saç maskesi kullanmak neden önemlidir?

Saç maskeleri, saçlarınızı neredeyse her gün maruz kaldığı hasarlardan ve etkenlerden kurtaran besleyici maddelerle dolu kremlerdir.

Her saç yıkamada saç kremi kullanırken bile saçınızın kuruduğunu, hasar gördüğünü, hatta zayıfladığını ve dökülmeye başladığını hissedebilirsiniz.

Bunların hepsi saçınızın saç kreminden derinlemesine bakım almadığının ve saçınızın ilave desteğe ihtiyacı olduğunun işaretleridir. Aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey sizin için doğru saç maskesini bulmaktır.

Doğru saç maskesi nasıl seçilir?

Derinlemesine bakım tedavisi olarak kabul edilen sayısız saç maskesi var.

Kuru Saçlar

Kuru saçlar için zeytinyağı, jojoba yağı, argan yağı gibi nemlendirici yağlar içeren kalın ve ağır bir saç maskesi aramalısınız.

Hasarlı Saçlar

Hasar görmüş saçların farklı türleri vardır, ancak bunlar genellikle boyalı, kimyasal işlem görmüş veya düzenli olarak yüksek sıcaklıkta ısıya maruz kalan saçlardır.

Sizin için en iyi saç maskesi türü, keratin gibi protein içerikli maddeler içerenler olacaktır. Keratin, saç tellerinin temel yapı taşıdır. Keratin maskeleri, saç tellerini güçlendirerek kırılma ve dökülmeyi azaltabilir. Saç yüzeyini düzleştirerek ve taramayı kolaylaştırarak saçın daha pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olabilir.

Düz Saç

Saçınız ince veya düzse ağır saç maskeleri kullanmaktan kaçının. Doğal yağlar içeren hafif maskeleri tercih edin. Hindistan cevizi yağı saçlarınıza hem güç hem de nem sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx