Xiaomi 15 serisi, 6.36 inç OLED ekrana sahip olacak

Xiaomi 14 serisinin lansman mürekkebi henüz kurumamışken, Xiaomi’nin bir sonraki iterasyonu olan Xiaomi 15 serisi hakkındaki sızıntılar ve dedikodular zaten ortaya çıkmaya başladı. Tanınmış teknoloji duyumcusu Digital Chat Station, yakın zamanda Weibo üzerinden yeni serinin bazı detaylarını paylaştı.

Sızıntıya göre, standart Xiaomi 15, Xiaomi 13 ve Xiaomi 14‘teki gibi 6.36 inçlik ekran boyutunu koruyacak. Ayrıca, Pro modelinin aksine, Xiaomi, standart model için kavisli bir panele geçiş yapmayacak.

Xiaomi 15 serisi, 6.36 inç OLED ekrana sahip olacak

Xiaomi, birçok amiral gemisi cihazında, Xiaomi 13 Ultra, Redmi K60 Ultra ve Redmi K70 serileri dahil olmak üzere CSOT OLED panellerine güveniyor. Bu eğilimin Xiaomi 15 serisiyle devam etmesi bekleniyor, gelecekteki seri için OLED panelleri CSOT’un sağlaması muhtemel.

Sızıntı ayrıca, zirve parlaklığı 1400 nit olan ve potansiyel olarak pil ömründen %15-20 tasarruf sağlayabilecek 120Hz LTPO yenileme hızı teknolojisine sahip bir ekranı ima ediyor.

Duyumcu Digital Chat Station, yaklaşan Xiaomi 15 Pro hakkında da bazı detayları ortaya çıkardı. Cihazın, Xiaomi 14 Pro‘dan daha ince çerçevelere sahip olacağını ve 2K çözünürlüklü bir ekranla geleceğini öne sürüyor. Buna ek olarak, cihazın Snapdragon 8 Gen 4 işlemci ile güçlendirilmiş olacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx